www.sudzibas.lv Nacionālā Bibliotēka Nekvalatīvs pakalpojums

Nacionālā Bibliotēka - Nekvalatīvs pakalpojums

Nepietiek vien ar to, ka kriize skar muus visus, bet taadu lietu, kaa Latvijas Nacionalo biblioteeku (turpm.tekstā LNB) aplaupa studentus, tā ir vienīgā iestāde, kur es varu atrast literatuuru prieks diplomdarba, bet pastaavoshaa iekart shajaa biblioteekaa ir graujosha, nepietiek vien ar to, ka ir izmeetaatas filiaales pa visurieni, bet arii tagad ir jauna kopeeshanas sisteema:1) iegadaajies plastmasa karti no 1 ls (20 kopijas) un vairaak;2) visaa eekaa Kr. Barona ielaa ir tikai divi aparati uz visu maaju;3) atrodas 2 st un 4 st, ja 4 st beidzas papiirs, tad drosi dodies uz 2 st vai arii papildinat karti, tad pazaudee rindu pie kopeeshanas4) tikai divi aparati, tas nozime, ka gara rinda vien pie kopeetajiem;5)pamaciibas ir nobildeets pats aparats ar 3 dazadiem soliem, kaa jaarikojas ir ar mashinu - pirms katras kopshanas ir janolasa plastmasa karte, kas vienkarsi pagarina sho visu procesu;6) pamaciiba vien ir latvieshu valodaa, un nav neviena pie kaa var griezties, tad arii es tiku kjerstiite uz visaam puseem un cilvekiem radot, kaa ar aparatu darboties, jo nav no vienkarshajiem;Pie sistemas un APGRUUTINOSHAS sistemas varetu vel pierasts, bet 0.05 sant pa lapu man neskiet goodiig, un ja tu printee uz abaam pusem arii maksaa 0, 10 sant, bet tas ka es nepatereeju vienu lapu nevienu neintresee, graamatas iznest araa nedriikst, kas vien apgrutina manu dienu un iztuksho manu maciju, tas vien noziimeee - ja ejat uz LNB tad apriikojat sevi ar naudas drukaataaju un pacietiibu, jo tas aiznjemts laiku, jo manaa klaastaa bija 6 dazhaadas gramatas, saceljot kaajas pat lNB vadiiitaju, man tomer tika dota atlauja iziet araa no LNB ekas ar 6 graamataam un nokopeeju to kadaa no kopeeshanas saloniem, kur man izmaksaja viena lpp 0, 03 sant un veel sanjeemu 30% atlaidi kaa students, es neprasu no LNB sagaadaa man pa briivu kopeeshanu, bet NEAPGRUUTINIET manu sadziivi un studijas ar lieku birokratiju un neorganizeetiibu...

U

A aa 14.03.2009

Valsts valodu nedaudz jauzlabo ;)

Latviešu tautas 26.10.2016

Priekškam& Valodai jaatistas!

B Baņkieris 15.03.2009

Paga, paga! Es vēl ieteikšu lai ņem maksu par autoratlīdzību! Jo vispār jau grāmatu kopēšana ir nelegāla un nav nozīmes par maksu vai bez! Ja izmantojat kādu grāmatu, tad tās autoram ir jāsaņem atlīdzība par viņa darba izmantošanu.
Būs jāpaintresējas, ka tur sastāv ar autortiesību ievērošanu!
Un cik esmu ievērojis, tad studenti nemaz tik nabadzīgi neizskatās, ka visu laiku bauro! Nu ne jau visi, bet lielākā daļa!!! Ja jau pietiek nauda pa nakts klubiem dauzīties, kur ieeja maksā 10-15Ls, tad jau 5 santīmus par lapu var atrast!

N ninja 15.03.2009

pirms 4 gadiem studeju 1. kursa un tad ari vienigo reizi iegaju taja biblioteka. nelaipna attieksme, augstas cenas un nepatikama, tumsneja gaisotne. tas bija tik milzigs soks, ka vairs nekad neesmu tur gajusi, pat ja tur bija labi materiali. lai gan varbut ar sa briza pieredzi man jau butu rudijums.

jocigi, nekad nebiju aizdomajusies par autortiesibam. visas Latvijas (un pasaules) bibliotekas, skolas, uznemumos u.c. iestades, ka ari specialajos kopesanas veikalos ir iespeja kopet un printet personiskajam, macibu un darba vajadzibam, tapec isti nesapratu "Rakstnieka" komentaru.

S Sandra 15.03.2009

"Rakstniek" veeleejos pakomenteet, ka autoratlīdzības ievērošana nepastāv valsts iestādēs - bibliotēkas, mācību iestādēs - kas saistās ar mācību procesu - nekopējot visu grāmatum, bet tikai kādu konkrētu nodaļu ar ūdens zīmi, ka copy, tā kā nekur nekas nav jāskaidro - atbilde tev ir rokā!
p.s - lūdzu nejauc divas dažādas tēmas - tusiņi, mācības, naudas lietas - ne jau visi studenti ir tik turīgi, kā tavi sastaptie eksamplāri!

Aa - atvainojos par valsts valodu - ātrums un nakts tumsa, nav labākie sabiedrotie priekš pareizrakstības, bet noteiki ņemšu vērā!

Ninja - Saki, kur, lai mēs griežamies pēc nepieciešamās literatūras, ja jau pat LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA nespēj mūs nodrošināt ar kvaliatīvu pakalpojumu, kas tad būs GAIMAS PILĪ, sistēma pēkšņi uzlabosies?

. ....kl 15.03.2009

Nu nekas...drīz uzcels GAISMAS PILI tad varēs iet kopēt, printēt utt

S Sandra 15.03.2009

Musja, bet kaa tev shkjiet, tur arii nepastaavees tik liels bardags, no taa arii man ir bail, gribas aiztaupiit liekas pules viniem visu izveidot, ja taa sistema bus kaa liidz shim - bardags. (kaa lidz shim viss shajaa valstii)

I ieva 16.03.2009

Murgs - 0, 05 Ls par lapu ir ļoti maz, jo uzturēt tādu bibliotēku un samaksāt algas darbiniekiem ir daudz dārgāk. Tuklāt bibliotēkas klientiem nav jāpērk visas grāmatas, bet var izkopēt vajadzēgās lapas, kas ir liela pretimnākšana. Un vispār - ja negribi maksāt - sēdi un pārraksti visus tekstus.

Bet tā jau ir ar urlām - liekas, ka viss par brīvu pienākas!!

S Sandra 16.03.2009

Ieva "uzturēt tādu bibliotēku un samaksāt algas darbiniekiem ir daudz dārgāk", saki, lūdzu vai mani tas interesē? Vai gadījumā valstij tas nav jānodrošina? Šeit iet runa ne jau par iespēju visu dabūt pa brīvu šajā valstī nekad un nekas nebūs pa brīvu!!! To es esmu iemācījusies, bet vēlējos paust tikai to, kāda pastāv sistēma šajā iestādē, neorganizēta, tāda pati, kā valsts!

E ES 19.03.2009

Ziniet Gaismas pilij ir viens milzīgs mīnus, tās atrašanās vieta! Nu nebraukšu es visai pilsētai pāri lai izlasītu vienu grāmatu un izkopētu no tās pāris lapas, domāju, ka daudzi domās līdzīgi. Par to pakalpojumu kvalitāti nu nezinu pasen neesmu bijusi nacionālajā bibliotēka, bet kad rakstīju bakalauru vienu laiciņu katru dienu gāju uz bibliotēku, toreiz 4 stāvā bij kopētava ar darbinieci, kas kopeja un tad nebij rindu. Dažreiz man šķiet, ka paši cilvēki sev rada problēmas, jo nevaig jau visu grāmatu kopēt pietiek ar dažām lapām, bet ir tak dīvaiņi, kas grib visu grāmatu nokopēt, tāpēc jau ir tās aukstās cenas, lai cilvēks sāktu domāt vai tiešām viņam vaig tās 90 lpp. kopēt!

M maaris 03.04.2009

tu esi riktiiga dura un mele ja kopee no abaam puseem summa paliek nemainiiga 5 sant tatad par lapu 2, 5 sant apkalposana laba un nets vel par briivu beidz gauszties ja klitors kasaas

D Džerēna 26.06.2009

Nu kādreiz tur bija 7sant par lapu!:D

D Džerēna 26.06.2009

Maarit, lasīt iemācies! Cilvēks rakstīja, ka printē, nevis kopē no abām pusēm - ir atšķirība vai ne?!
p.s. bet nu ko lai dara no priekšādiņas viļāšanas laikam prātiņš atmiekšķējies!

L lee 27.06.2009

Es tikko maģistru pabeidzu, un man vēl tā karte palikusi ar vairāk kā Ls 2 iekšā!Plānoju nekad dzīvē tur vairs savu kāju nespert!!Kādam nevajag?:D:D:D

A Agita 11.09.2009

Es 4 gadus nostudeju ISMa un labi, ka tada Nacionala biblioteka bija (ir), jo mums augstskolaa izdales materialu nebija, bet gramatas pashai pirkt, bija par dargu.
Atceros garos vakarus kaa tur macijos :D
Ah veel, apkalpojoshais personals vienmer loti laipni izpalidzeja.

Zhel, ka tagad tur tada kepashanas ar to kopeshanu.

A Agita 11.09.2009

Nu bet, es arii Francijaa univeritate macijos un mums arii bija savas studentu kartes, kuras bija japapildina lai varetu kopeet vai printeet. Jautrakais bija tas, ka tur studentu darbus jaiesniedz preciizi noliktajaa laikaa (pat ne sekundi velak!), un tad man radas maza problemina ar karti un printeshanu, skreju pa universitati, papildinaju karti, tad skreju atpakal, tad tur rinda, skrienu uz nakamo stavu... :D Bet nekas, tagad ir ko atcereties.

Tas ir besiigi, bet ko padariisi, kaut kam tachu ir jabut tajos studiju gados lai velak butu ko stastit berniem un mazberniem.

I ingaamolina 26.10.2016

LNB apmeklejot esmu tik dzirdejusi par ritenu zazibam.Vakar vakara 25.10.2016 izejot no LNB lauka secinajumi ka man ir nozagts ritenis.Nava izdomat riten braucejiem kas apmekle LNB nav drosa stavieta,nava pietiekami apgaismojuma un nava ari video kameras.Ja butu nodrosinata stavieta riteniem laikus varetu noverst zadzibu. Zel ka nava padomats par musu drosibu LNB teritorija

Latviešu tautas 26.10.2016

zazibam...nava ...
LNB - amerikāņu radiolokators!

I ingaamolina 27.10.2016

ir un vel ka ir zadziba.....nejau tikai man bet vel daudziem ir nozagts riteni...no LATVIJAS NACINOLAS BIBLOTEKAS RITEN STAVIETAS IR NOZAGTi kura stavieta nav nodrosinata....bistami likt ritenus.....

I ingaamolina 13.11.2016

Šodien es apmeklējums bibliotēku redzējusi ka sieviete uzklupa gardorobistei aizrādījumi bija nevieta..tas nav normāli ka gardorobistei klup virsū....ja ir slikts garīgais nevajag dusmas izgast kas apkalpo klientus.....es ļoti priecājos ka šodien gardorobistes divas ir pretī nākošas un laipnas un izpalīdzīgas ......esmu šokā ka viņas strādā divas ka tik daudz apmeklētāju...