www.sudzibas.lv Mustangs Autoskola B kategorijas vad apl

Mustangs Autoskola - B kategorijas vad apl

Padalisos ari es ar savu pieredzi ar Mustangu – varbut kadam toposajam autovaditajam noder. Man nodereja :)

Kkad pagajusaja gada izdomaju, ka vajag nolikt beidzot tiesibas. Ta ka par autoskolam praktiski neko nezinaju, pieteicos vienigaja, ko zinaju – Mustanga. Sakums bija OK – samaksaju naudinu, izgaju teoriju (ari sakarigs pasniedzejs, bet nu teorija tam laikam nav tik lielas nozimes), dabuju medicinisko izzinu, viss kartiba. Ne, viss kartiba tomer isti nebija. Lieta #1. Samaksaju naudu, tiku informets, ka pirma nodarbiba bus tad un tad, tur un tur, tikos un tikos. Aizeju. Durvis ciet. Bija vel viena meitene, kas ari ka es gaidija. Nekas nenotiek (telpas tur pie Palladium). Ok, ejam uz Merkela ielas biroju skaidroties. Tante izgruz, ka sodien ir med apmaciba, kas notiek uz Barona ielas. Skaisti! Kapec nevar to pateikt, ne kad es maksaju naudinu, ne pa telefonu, ne pa epastu pirms nodarbibas? Tas tantes, kas strada Mustanga ir drausmigas. Attieksme vienkarsi katastrofa, nekada interese par kursantiem, nekadu palidzibu no vinam varat negaidit. Pats ej un dari. Ta ka es maksaju servisa cilvekiem algu, tad slikts pakalpojums vai slikta attieksme ir man apvainojums. Pirmais padoms: ja ejat uz Mustangu, rekinaties, ka viss bus pasiem jadara, tas tantes neko jums nepalidzes, neko nepastastis, kas ir svarigi, kas notiek, kur jaiet, kadi papiri vajadzigi (es vel vairakas reizes dabuju mainit savus planus, pat braukt uz CSDD divas reizes, jo tantes vnk mani nepainformeja par nepieciesamajam formalitatem). Bet dies ar to, galu gala nokartoju gan Mustanga teoriju, gan CSDD teoriju.

Te sakas jautraka stasta dala. Izvelos instruktorus. Neko nezinu par Mustanga instruktoriem, tapec nakas palauties uz tantem. Valoda? Latviesu (es slikti saprotu krieviski). Mierigs? Ja, vajag mierigu (drosi vien visi prasa mierigos :). Ok, tavs instruktors bus Guntars (vai Gundars), melns IV golfs (pecak CSDD-type bumers, jo golfu kads vina kursants noskila) tad un tad, tikos un tikos Lukoil benzintanka pie Zelta Boulinga.

Dodamies pie Guntara. Viss sakas ar to, ka stunda man kavejas par 10 minutem (ta vinam tada pastaviga iezime, neviena (!) stunda netika kaveta mazak par 10 minutem, parasti 10-15 minushu kaveshanas), jo vinam vajag pachurat, kafiju nopirkt, kko pakasit, nezinu, ko vel. Pirmas divas brauksanas notiek pie Dzintara pa, tipa, laukumu. Es esmu, protams, nelaimigs, jo palaist masinu es maku, bet tas nekas – pusi no tam stundam Mustangs apmaksa, tapec reali viena stunda pa laukumu. Tas normali. Katra stunda beidzas 5-10 minutes pirms noteikta laika beigam. Efektivi, tatad chalis man katru reizi nosper 15-25 minutes manis apmaksata laika, tatad 2-4 latus KATRU braukshanas reizi! (toreiz – ~gadu atpakal – 90 min braukshanas maksaja 12 latus)

Lai jau, domaju. Ja atri un efektivi iemacis braukt, tad tas vinam bus mans personigais bonuss. Tatad, pec divam brauksanam sakam braukt pa pilsetu (es priecigs, nu tad aiziet beidzot). Sakuma labi, iezimejas tads aplitis – Lukoil, Valguma iela, Mukusalas iela – Radisson SAS apgriesanas – Mukusalas iela – Buru iela – Jelgavas iela – Satiksmes iela – Vienibas gatve – Jelgavas iela – Akmenu iela un tad atkal to apliti. Kopa marsruta viens viltigais krusts (Jelgavas X Vienibas gatve). Katru vakaru reizes 4-5 so apliti izbraucam.

Pie piektas reizes, kad mani dzen pa to pasu marsrutu (neparspileju – mes NEKAD nebraucam kkur citur, teiksim Mukusalas aplis vai Agenskalna tirgus un to mazo ielinu labirints – NEKAD) man lenam sak apnikt un saku, ka nav labi braukt pa vienu un to pasu marsrutu. Sis saka, ka so vajagot iemacities, jo es nemaku braukt. Nu, ja nemaku braukt, tad jamekle papildus iespejas pamacities braukt :) Sacits darits, Google vala, meklejam pamacibas, ka labak iemacities braukt. Uzraujos uz tadu www.b-kategorija.lv. Tur smuki visadas lietas aprakstitas un vel pateikts, ka tads Normunds Kolats ari veic papildu apamacibas citu instruktoru kursantiem. Maksa 12 LVL par 90 min, tikpat cik Mustanga, tad nu nolemu tiesham uz vienu stundu panemt, lai saprastu, ka ir braukt ar citu cilveku, kas dod komandas, un citu masinu (nemot vera, ka CSDD bus gan cita masina, gan cits cilveks komandas dos), ar domu, ka pa skadi jau nebus.

Nebija ari. Man ta patikas ar vinu braukt, ka saku iet paraleli (divreiz nedela – vienu reizi pie Guntara, otru reizi pie Normunda). Pie Guntara turpinaju iet, jo tas ir Mustanga instruktors un bija shaubas, vai bez vina akcepta tikshu uz CSDD. Tad luk, ar Normundu izbraukaju visu Rigu – Maskavas forstate, Lidosta Riga, Jelgavas virziens, Marupe, Agenskalns krustu skersu, Ziepniekkals, Zolitude, Imanta, Centrs, Dienvidu tilts, Salu tilts no visam pusem, Mukusalas aplis un Vienibas gatve (atkal :), figuras drillejam (starp citu, figurlaukuma izmantosanas maksa ietilpst Normunda cena, kamer Guntars jau pasa sakuma pateica, ka par to bus japiemaksa – bet nu lidz figuram mes ar Guntaru anyway netikam). Lielako dalu no tam vietam pa divi/tris lagi (Maskavas forshate ar uzbraucienu no Maskavas ielas uz Salu tiltu – jautri. Vel jautrak ir Zakusala augsa uz Salu tiltu :). Pienemu, ka neticesiet, bet VISU SO LAIKU (kadas 7-8 reizes) jaukais Guntars mani turpinaja dzit VIENA UN TAJA PASA marsruta, atkal un atkal pa Jelgavas un Mukusalas ielam ar to pasu pagriezienu pie Radisson SAS. Es jau saprotu, ka gadas grutgalvji, bet salidziniet marsrutus ar Normundu un Guntaru. Kapec ar vienu vareja, bet otrs uzskata, ka nevar?

Normunds Kolats saka, ka jaiet uz eksamenu, jo gatavaks vairs neklusu. Es saku, ka parakstu, visticamak, nedabusu, jo Guntars mani tak pa pilsetu vispar nelaiz braukt (un ta ari ir – pajautaju Guntaram parakstu, sis ar platam acim man saka, ka mes tacu neesam nekur braukusi – nez ka vaina ta ir?). Izradas, ka Normunds vareja dabut GROSS parakstu uz manas kartinas un vienas dienas laika to ari nokartoja (es aizeju uz GROSS kantori ar kartinu, ciksa tik paskatas – jus no Normunda? – yep, un spiez virsu zimogu). Tapec man bija viena no visstiligakajam brauksanas kartem – gan ar Mustanga, gan ar GROSS zimogiem :D

Nu neko, eksamenu nokartoju ar otro reizi (pirmaja reize stulbi nokludijos figuras – tas bumers ir viltigs, un braucot garazu „pec orientieriem” talaja sanu lodzina tuvo stabinu nevar ieraudzit, ja sak griezt tikai tad, kad ieraugi stabinu, jau ir par velu. Tapec vismaz man ar to bumeru kasti bija jabrauc pec izjutam. To es pirmaja reize nezinaju :). Pec ta gluka uzreiz pierakstijos uz nakamo dienu, taja pasha vakara velreiz ar Normundu izbraucam figuras, pabraukajamies. Nakamaja diena otraja reize tip top. Izbraucu visu Maskavas priekspilsetu ar vienvirzieniem, ari trako uzbraucienu uz Salu tilta no Maskavas iela (par sito milzigs paldies, ka tik daudz tur braucam) un viss. Roza plastikats kabata.

Stasta morale:

1) Neejiet uz Mustangu, bet ja ejiet, tad rekinaties, ka pasiem viss jaorganize, Mustangs kursantiem nepalidz.

2) Teorija Mustanga normala, to laikam ir gruti sacakaret.

3) Ja Guntars vel joprojam strada Mustanga, pie vina neejiet. Tas nekas, ka vins godigi manu karti aizpildija. Tomer pilnigs auns.

4) Ja jums skiet, ka jusu instruktors velk garuma, panemiet vienu izmeginajuma stundu pie kada cita instruktora, sliktak toch nebus.

5) Zimogu par brauksanu mistiski var dabut cita autoskola, ne taja, kur macijies teoriju

6) Ja kads mekle labu instruktoru, pameginiet Normundu Kolatu caur www.b-kategorija.lv (tiesa, vins cenas pacelis). Nerakstiet vinam epastus, bet piezvaniet.

Z Zara 18.10.2011

Kakoj to lox ti cto iz detsada? susukatsa s toboj nikto negde ne budet ne v skole, ne avtoskole i ne univere lox eto sudba, i okolo Zelta Boulinga Dinaz ne Lukoil :)

Z Zara 19.10.2011

Reklāma Normundam :DDDD Malacis Normund!!!

M mazmaz 19.10.2011

Nebija domata reklama Normundam, vairak antireklama Mustangam un Guntaram. Nezvaniet Normundam, tomer ja shkjiet, ka instruktors chakaree, panemiet uz vienu stundu kadu citu chali no malas. Zaudet tapat nav ko. Varbut padalieties ar argumentiem, kapec ta ir slikta ideja pabraukat ar citu instruktoru?

Tapat svarigi, ka ir autoskolas, kuras var dabut zimogus, pat oficiali neejot pie viniem macities.

Un Ilzei paldies par interesi, ka man iet. Varu atbildet, ka lieliski visas jomas!

т Татьяна 02.11.2011

lABA SKOLA

E Estere 24.11.2011

Es visiem varu ieteikt instruktoru Normundu Griķi no Mustanga. ĻOTI labs instruktors!!!

R rolands 07.12.2011

Mīlīši - mācaties - vēl skolās kur visss - ir pa "VELTI" TIK NĀKAT MĀCATIES MĒS PIEMAKSĀSIM!!!

N Nika 09.12.2011

Skola galiigakais meeslsun charee ar naudaam...

E esun tu 03.01.2012

neiesaku neviena so autoskolu :(

E esun tu 03.01.2012

Nu ir ta, ka kadam paveicas, kadam nee, man laikam nepaveicaas, bet ar so skolu neesmu apmierinaata :(
Teorijas pasniedzejs Maris Riekstins, viss kartibaa, labs pasniedzeja, labi maaca, bet administratores, vispar skolas politika, instruktori, labi varbut mana vaina, neizvelejos iisto instruktoru bet bija taa.
1. Parskaitam naudu uz Mustanga kontu, kad nauda ienaks, piezvanis man meitenes no Mustanga... gaidu 1 dienu, 2vas dienas, 3 dienas, nekaada zvana, es zvanu pati saku ka veelos pieteikties un kapec neviens nezvana, atbilde - tiko gribeju Jums zvanit...
2.izvelejos instruktoru pec atsauksmem, bet izradas neveiksmigas, kaa cilveks viss katiba, paitika, bet tiklidz bija nedela vairakas brauksanas, taa vnm izkrita kaada, jo a/m bija jaaved uz remontu.
3. brivdiebad nevareeja braukt, jo vinjam tacu nav darba laiks taads.
4. Ligums, kuru parakstiet izlasiet - ja nepatik neviens no Mustanga instruktoriem, panemsiet citas skolas instruktoru, bus jamaksasods - 60 LVL. UZMANIGI TIESHAM.
Nu ja tiesham izvertejiet, kura skola velaties un ko iegusiet, tad seit drizak ieguvu negatiivas atsauksmes un pieredzi... :(

K Karambola 26.02.2012

Mustangs pedeja najebalavka.Ja gribat nolikt teoriju bez kludam tad varu pardot veco sarkano gramatu tematiskiem uzdevumiem 2004 gada, bet iespejams vini ar jautajumus tiesi par medicinu un drosibu nem vel no pirmas zalas gramaatas 2000.gada.tas man protams nav ir jamacas tik no kludam vinu majas lapa.Ja kads netic var ieiet vinu majas lapa un neviens nenoliks eksamenu jo tas kas ir tagad CSDD galigi nekas nesakrit.Tagad macos no sarkanas gramatas 2004gada ta jau ar var pie viniem nolikt, jo CSDD varu 5 reizes bez nevienas kludas.Prikols kads viniem no ta visa????
Par katru nenokartoto skolas teoriju ir jamaksa 10 ls.nezini medicinu no 2000 gada vecam bildem un gramatam maksaa!!!

K kas kas 03.12.2015

Par Mustangu... es šogad mācījos Mustangā, bet taisnība ir maz maz, man apieredze tāda pati. Administratores tev nepataiks, ka pusgada laika ir jānokārto skolas teorija, citādi būs jāpagarina līgums un par to jāpiemaksā. Bet, ja būsi kaut ko nesamaksājis, tevi noteikti painformēs. Es mācījos braukt pie Mustanga instruktora Modra Plintas. Ko lai saka -pirmās 15 braukšanas pavadīju pa apli braucot, vēl briesmīgāk kā maz maz. Riņķoju trolejbusa galapunktā pie Dzintariņa un kapiem...Pēc 15 braukšanas beidzot izbraucu uz ielas...bija pagājušas kopā 30 nodarbības, bet par figurām vēl nekādas runas nebija un par placi ir jāmaksā klāt. Beigās pārgāju pie cita instruktora, pēc kura atri nokārtoju braukšanu. Ar Modri būtu vēl ilgi muļļajusies.