www.sudzibas.lv LMT Advokātu birojs: LMT ignorē regulatora noteikumus

LMT - Advokātu birojs: LMT ignorē regulatora noteikumus

Telekomunikāciju uzņēmumā Bite Latvija vienas nedēļas laikā vērsušies 2 uzņēmumi - LMT klienti, kas saskārušies ar nelikumīgu LMT rīcību šo uzņēmumu mobilā operatora nomaiņas procesā.

LMT, pārkāpjot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ar 2007. gada 10.oktobra lēmumu apstiprinātos Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumus, radījis būtiskus finansiālos un morālos zaudējumus šiem uzņēmumiem, informē "Hauska & Partner International Communications" pārstāve Zane Bojāre.

Elektronisko sakaru likuma 57. pants uzliek katram elektronisko sakaru komersantam, kas sniedz balss telefonijas pakalpojumus, par pienākumu nodrošināt galalietotājam numura saglabāšanas pakalpojumu. Numuru pārnešanas no LMT uz Bite Latvija procesā LMT, aizbildinoties ar neapmaksātu rēķinu, vienpusēji lauza līgumu ar metālapstrādes uzņēmumu Levadija Holding, un tādējādi uzņēmums zaudēja visus to rīcībā esošos mobilo tālruņu numurus un tam tika atslēgti mobilie sakari. Neskatoties uz to, ka uzņēmums ir nokārtojis līgumsaistības ar LMT un veicis rēķina apmaksu, mobilo tālruņu numuri tam joprojām nav pieejami, norāda Z.Bojāre.

"Šajā situācijā donora tīkla operators [LMT] ir pilnībā ignorējis Regulatora noteikumos paredzēto numura saglabāšanas pakalpojuma sniegšanas kārtību, kā rezultātā galalietotājam [Levadija Holding], kurš ir godprātīgi izpildījis savas saistības, ir liegtas Elektronisko sakaru likuma 57. pantā nodibinātās numura saglabāšanas tiesības" norādīts zvērinātu advokātu biroja Raidla Lejins & Norcous atzinumā.

"Piesakoties mobilā operatora nomaiņai uz Biti, saņēmām no LMT rēķinu ar apmaksas termiņu tajā pašā dienā. Apstākļu dēļ elektronisko rēķinu atvērt varējām vien pēc divām dienām, līdz ar to arī apmaksu veicām 2 dienas vēlāk, bet, pat nesagaidot mūsu maksājumu, LMT ne tikai atslēdza ienākošos un izejošos zvanus, bet arī vienpusēji lauza līgumu, kā rezultātā mēs nevaram atgūt savus mobilo tālruņu numurus. Zvanot uz mūsu tālruņiem dzirdamais "Šāds numurs neeksistē" ir graujošs uzņēmuma reputācijai laikā, kad valstī valda krīze. Galu galā šos numurus izmantojām arī privātām vajadzībām - tagad jau divas nedēļas mūs neviens nevar sazvanīt uz numuriem, ko esam lietojuši gadiem, " stāsta Levadija Holding finanšu direktore Ilze Skujiņa.

"LMT šajā gadījumā jauc divus dažādus juridiskos procesus, šantažējot klientus ar nekavējoties apmaksājamu rēķinu un līgumsodu. Situācija, ka tiek pazaudēti visi uzņēmumam piederošie mobilo telefonu numuri jau numura pārnešanas procesā, ir absurda. Protams, konkurence tirgū ir sīva, ko parāda arī aktivitātes publiskajā telpā, tomēr nav pieļaujams, ka tajā cieš patērētāji. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pēc uzņēmuma iesnieguma ir sākusi šīs lietas izmeklēšanu un mēs ceram, ka šis process atrisināsies pēc iespējas ātrāk, lai Levadija Holding varētu atgūt pazaudētos numurus, tāpat ceram, ka Regulators veiks nepieciešamās darbības, lai novērstu šādu gadījumu iespējamu atkārtošanos pret citiem klientiem, kas vēlēsies mainīt operatoru. Uzskatām, ka viens no risinājumiem, ķā izvairīties no līdzīgu situāciju atkārtošanās, būtu numuru pārnešanas laika samazinājums, " komentē Zita Zilgalve, Bite Latvija regulējošo lietu direktore.

Ar līdzīgu situāciju saskārās uzņēmums Uzars celtniecība, kas pēc iesnieguma LMT par mobilā operatora nomaiņu saņēma rēķinu tūlītējai apmaksai. Vēl pirms izrakstītā LMT rēķina saņemšanas pa pastu un rēķina apmaksas termiņa beigām uzņēmumam tika atslēgti mobilie pakalpojumi. Pēc rēķina apmaksas sakari uzņēmumam tika atjaunoti tikai pēc vairākām stundām, radot būtiskus traucējumus darba veikšanā, informē Z.Bojāre.

Iespēja pārnest savu numuru no esošā operatora uz citu ir pieejama cilvēkiem lielākajā daļā pasaules valstu; Eiropā šo pakalpojumu izmanto ļoti aktīvi, bet, lai arī Latvijā šis pakalpojums ir pieejams jau kopš 2005.gada, cilvēki pamazām to sāk aktīvāk izmantot tikai tagad. Kā liecina Datorikas institūta DIVI, kas nodrošina mobilo tālruņu numuru pārnešanas iespēju starp Latvijas telekomunikāciju operatoriem, apkopotie dati, kopumā 2009. gada pirmo deviņu mēnešu periodā vairāk nekā 67 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir izmantojuši iespēju nomainīt telekomunikāciju operatoru, saglabājot iepriekšējo tālruņa numuru. Septembrī šo iespēju izmantoja vairāk nekā 8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Eiropā numuru pārnešanas laiks svārstās no 39 līdz 1 darba dienai, bet lielākoties tās ir 2-3 darba dienas, kamēr Latvijā šis process nemainīgi aizņem 10 darba dienas.

X

N nelmt 13.11.2009

LMT kopš pirmās dienas ir dirsāstūmēju piderasu kantoris.

O osis 14.11.2009

LMT vislabākais, TELEs sūkā !!!

K konti 14.11.2009

LMT man sūkā

M Marteens 15.11.2009

Mainot operātoru Lmt uz Tele2 tika apmaksāts viss līdz pēdējam santīmam, ko paši piestādīja...Pēc divām nedēļām atnāca pretenzija un nevis rēķins ar tekstiem, ka veikuši pārrēķinu un konstatējuši, ka esmu palicis parādā.Skaidrojums kur tas viss radies nebija.Pēc trim dienām atnāca no credit iestādes, ka man nu jau ar viņiem jānorēķinās par summu 24, ... Izlasot likumdošanu es pārskaitīju Lmt tos 12, ..ls Tas, ka esat lmt klients jau ir risks, bet neuzraujaties ar viņu parādu piedzinējiem...Tur neatgriezīšos kaut vai pa velti sarunas piedāvās.Biju klients 12-mit gadus un esmu jau pieradis, ka mēneša tēriņos viņi ir jāiekļauj...Bet aizgāju dēļ pilnīgi slimiem tarifiem. Citam operātoram zvanot uz konkurentu tarifs ir lētāks, kā Lmt uz lmt abonamentu.

L Lietotajs 16.11.2009

Tele2 - buus par ko parunaat, bet valodas raustiitaajiem un zonas mekleetaajiem! Ha!

Es jau menesi cinos ar LMT, vini pat ignore PTAC! Konsultants zvana, bet tie noliek klausuli))) Žél ka vini ta vakardien izdarīja, viňa teica ja grib tiesu -dabús)))