Legend - Sūdzība

Ierodos darba pārrunās apsardzes firmā "Legend" pārrunas norit labi vienīgi ir nepieciešam iegādāties formu, tiek norunāta darba diena, kurā uzsākt darbu, protams pirms tam tiek iegādāta nepieciešamā forma.
Ierodos darbā pirms vajadzīgā laika, lai parādītu ka pavisam nopietni attiecos pret darbu.
Apģērbjos formā un mani izsauc pie galvenā apsarga, Viņš saka "tev laikam nepiezvanīja, bet tu šeit nevarēsi strādāt, jo tu nerunā perfekti Krievu Valodā." Kaut gan pārunu laikā tā nebija problēma.
"Tev laikam nepiezvanīja" norāda par to cik viņiem viss ir vienalga, ja viņi būtu piezvanījuši tas man ietaupītu lielu naudu un laiku.

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 03.02.2016

Ieteicu uzrakstīt sudzību priekšniecibai - noradot ka atsaucoties uz Latvijas republikas satversmi, jebkāda veida diskriminācija ir sodāma. Un ja nevelāties pie viņiem stradāt - lai atmaksa formas terpa vertību un samaksa par darba dienu (ceru vismaz līgums bija noslēgts)

M Murkšķītis 03.02.2016

Mēs dzīvojam Latvijā un latvijā valsts valoda ir latviešu. Ja bija norādīts, ka vajag zināt krievu valodu darba pienākumu izpildei, tadd tā var būt un tā nav diskriminācija, taču, kas attiecas uz formu, tad tā ir uzņēmumam jāatmaksā un jāpaņem atpakaļ, ja reiz pieļāva situāciju, ka forma tiek nopirkta, bet darbu tomēr nevar Jums nodrošināt.

I Innuendo 03.02.2016

интересно, тогда и английский не требовать с вас?=)
пусть весь мир переходит на латышский, а работодатели (магазины, больницы, охранные фирмы) работают только на благо латышей и только с ними. И плевать на прибыль, да и даже на обычное человеческое отношение впринципе.

I Innuendo 03.02.2016

работодатель, очевидно, придумал отмазу.
а причины не брать видимо были другие=)
у нас тут через раз не работодатель, а (peep)

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 03.02.2016

Именно! Требовать не имеете право! Знание дополнительного языка может быть использованно только лишь как положительное качество (указанно как приоритетное) при сравнивании двух и более кандидатов на место - и при общих равных, как преимущество знание языка, необходимого (приносящего пользу) предприятию!
А так как отказали в праве на труд именно из-за не знания языка (не государственного), а дополнительного - это именно дискрименация!
Словарь по правам человека - Дискриминация может быть определена как любая форма подчинения или негативного отношения к отдельным лицам или группам, основанная на характеристиках, которые не являются приемлемыми и подходящими основаниями в условиях, в которых они имеют место. Дискриминация означает любое различие, исключение или предпочтение, которое отрицает или умаляет равное осуществление прав.
В статье 2 КПР, например, отдельно перечислены в качестве причин дискриминации дискриминации «раса, цвет кожи, пол, язык, религия, политические или иные убеждения, национальное, этническое или социальное происхождение, имущественное положение, состояние здоровья и рождение или какие-либо иные обстоятельства ребенка, его родителей или законных опекунов».