www.sudzibas.lv Tet Lattelecom muļķo klientus ar 200 Mbit/s optisko pieslēgumu!

Lattelecom - Lattelecom muļķo klientus ar 200 Mbit/s optisko pieslēgumu!

Sveicināti. Sakarā ar dzīvesvietas maiņu, nolēmu pieslēgtu jaunu interneta pieslēgumu, kur, protams, visizdevīgākais tagad skaitās Lattelecom akcijas piedāvājums pa 11,95 Ls mēnesī -- http://goo.gl/ltPSi

Tā kā vēlējos maksimālu interneta ātrumu (200 Mbit/s), tad izvēlējos to. Vispār Lattelecom 200Mbit/s internets kā tāds ir liela krāpšana (paskaidrošu zemāk).

Tātad - mums ir 200 Mbit/s līnija, kas nāk no optiskā modema, kuru viņi ierīko Jūsu mājā. Akcijas piedāvājumam klāt nāk bezvadu rūteris (TP Link TL-WR740N), kura tehniskajā specifikācijā uzrādas šādi parametri:

4 10/100Mbps LAN Ports
1 10/100Mbps WAN Port

Tas nozīmē, ka arī spraužot vadu no modema pa taisno rūterī un tad no rūtera uz datoru, Jūs maksimums iegūstat 100 Mbit/s, kaur arī veicat samaksu par 200 Mbit/s.

Tālāk - bezvadu internets (tehniskā specifikācija):

IEEE 802.11n*, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b

Pēc Vikipēdijas raksta spriežot, rūteris raidot N frekvencē (kas ir ātrākā), spēj MAKSIMUMS attīstīt TIKAI 150 Mbit/s lielu ātrumu: http://goo.gl/1H5Ct

Tātad ne ar bezvadu, ne pat pieslēdzot ar vadu, Jūs NEKĀDI nespēsiet attīstīt 200 Mbit/s lielu ātrumu savam datoram. Tā ir tīrākā lietotāju krāpšana, tikai tāpēc, ka viņi nespecializējas IT saistītās lietās un nekad nepievērš uzmanību tehniskajiem parametriem.

Silti iesaku pieslēgt tos pašus 100 Mbit/s un lietot internetu, nepārmaksājot par 100 liekajiem megabitiem, kurus tāpat Jums neredzēt.

Ja tomēr vēlaties lietot pilnu Lattelecom piedāvāto interneta ātrumu, tad akcijas laikā iegūto rūteri pārdodat un nopērkat rūteri, kuram gan WAN, gan LAN porti atbalsta 1000 Mbps.

Tie, kuri jau ir iegādājušies šo akcijas kompletu un pieslēguši 200 Mbps ātrumu un lieto akcijas rūteri, iesaku uzreiz pārslēgt līgumu ar Lattelecom un pārslēgties uz 100 Mbps ātrumu.

Ar cieņu,
IT Speciālists

P

Lattelekomam ir vienalga par tehniku, kā arī pēc līguma viņiem ir jānodrošina MINIMĀLAIS ātrums nevis maksimālais, tākā kamēr nav nokritis zem Minimālā, viņiem ir dziļi vienalga. Otrs jāskatāas jau paša datora spējs, cik lielu ātrums viņš spēj vilkt.

R rxr 19.10.2012

Man smiekli nāk no tāda "IT Speciālists" kā Jūs.
Modemam ir 2 izejas uz datoru.
Vienu pieslēdz rūterim, otru datoram. Dators strādās ar max (200Mbit/s), rūteri izmanto deļ WiFi.

Z Zinātājs Vladimirs 21.05.2013

Es arī izmēģināju 200 Mbit/s optisko internetu. Ātrums ir aptuveni 80 Mbit/s. Izlasot šeit rakstīto, atslēdzu no rūtera un pievienoju pa taisno pie modēma. Ātrums nemainījās. Pieslēdzu interneta kabeli pie netbuka ar 1, 6 Ghz vienkodolu procesoru Intel Atom, ātrums ir 20 Mbit/s, bet pēc izjūtas liekas, ka tas ir vēl piecas reizes lēnāks. Arī naktī. Interneta televīzija raustās, apjomīgi saiti veras vaļā diezgan ilgi, nav neko daudz ātrāks par mobilo internetu. Tā ka interneta ātrumu ļoti ietekmē paša datora ātrums. Lai dabūtu ātrumu tuvāk 200 Mbit/s, ir vajadzīgs dators ar jaudīgu procesoru un pēc iespējas lielāku operatīvo atmiņu. Ja dators ir mazjaudīgs, tad nav vērts tērēties un jāizvēlas tāds interneta ātrums, kas atbilst datora iespējām.

M Mairis Baumanis 22.04.2016

Nav svarīga operatīvā atmiņa. Svarīgs ir diska rakstīšanas ātrums. Ar SSD nevajadzētu būt problēmām.

R ri4y 22.05.2013

Man mājās ir Mājas komplekts 4 optika ar TV, Jums ieteiktu nomainīt tīkla karti! Man mājas datoram stāv šī te http://www.elbox.lv/edimax-net-card-pcie1-1g-en-9260txe-v2-37563/ ātrums, kas pieslēgts no Lattelecom modēma ir 140 mb/s, caur rūteru portatīvajam datoram 70 mb/s. 90% gadījumos problēma ir Tīkla kartē. Wi-Fi rūteri viņi uzdāvina, ja grib var dāvināt kaut 20 mb/s rūteri viņi tev nespiež likt tieši viņu rūteri vari pats nopirkt citu rūteri, ieteiktu: http://www.semicom.lv/T%C4%ABkla_iek%C4%81rtas/WiFi_AP_bezvadu_r%C5%ABteri_/WIFI_Routers_AP/Tp_link_TL_WR1043ND_Router_300M_RP_SMA_Atheros_2_4_GHz_802_11n_Draft_2_0_919363_835.html un problēmu nebūs.

J Julians Mjankovs 03.11.2016

Protams, ka tas ir mārketings, bet cilvēkam, kurš kaut ko saprot būtu jāzina, ka tīkla iekārtu ātrumi ir dažādi.
Es saprastu, ja viņu media konvertors neizdotu 1Gbit/s no ethernet, bet tā, cik zinu, nav problēma.
Būtu vēl pavisam jauki, ja Lattelecom ļautu izmantot personīgu iekārtu ar SFP portu, galu galā tas ir interneta provaideris, kurš "piegādā" internetu. Kamdēļ man viņu konvertorus izmantot?