Dzintars Andersons - Blēdis un halturšķiks, viltus krāšņu mūrnieks ar 20 gadu stāžu - Nolaidīgi paveikts darbs

Šis blēdis, kura mobilā telefona numurs ir 29228667, un kas sevi dēvēja par krāšņu mūrnieku ar 20 gadu stāžu, par nepilnu 4 stundu darbu – malkas plīts kurtuves durtiņu, mazā lieluma cepeškrāsns, mazās plīts virsmas (40x70) nomaiņu, dūmu ejas tīrāmās lūkas jauna aizbāžņa ieķellēšanu un piecarpus ķieģeļu pārmūrēšanu plīts iekšpusē noplēsa 80 eiro, lai gan kārtīgam mūrniekam tas būtu darbs visai dienai, un rezultāts, kas atklājās pēc tam, ir šāds: šķībi iemūrēta cepeškrāsns – ar 1 cm apakšējās daļas kritumu virzienā no kurtuves uz skursteņa pusi, un ar 2 cm kritumu virzienā no cepeškrāsns priekšpuses uz aizmuguri; kurtuves iekšējās sienas uzmūrētas neatbilstoši vispārpieņemtajiem plīts mūrēšanas principiem – ķieģeļi ir nevis ieslīpi uz leju, bet gan tieši vertikāli, kas rada lielāku malkas patēriņa nepieciešamību; līmenī nav uzlikta arī plīts virsa – tai ir kritums virzienā no kurtuves uz skursteņa pusi apmēram 1cm. Pirms darba uzsākšanas tika solīts ierasties ar putekļusūcēju, un pirms pārmūrēšanas iztīrīt sildmūra ejas, taču tas netika izdarīts, jo putekļusūcējs nebija paņemts līdzi. Tā dēvētais „krāšņu mūrnieks ar 20 gadu stāžu” atrunājas ar to, ka saimniekam pašam vajadzēja visu zināt un mērīt ar līmeņrādi, viņš vecas plītis remontējot bez līmeņrāža, kā arī atsakās pārmūrēt savu haltūru.

H

I Ieva Pēda 02.02.2016

Normāls vīrietis pats māk visu uzmurēt,un ja arī nemāk visu var iemācīties,un informāciju mātē,googlē var atrast,kā uzmurēt:)

B bbonijs 03.02.2016

Lasot sudzibu saprotu ka problema ir taja ka nopelnija 80 euro pa paris stundam, ne jau sliktaja kvalitate!

H Haltuura 03.02.2016

Problēma ir tajā, ka tie 80 eiro nav nopelnīti, bet izkrāpti, jo, ja uzreiz būtu konstatēta aprakstītā nolaidība, nemaksātu vispār gandrīz neko, kā arī tas ir radījis vēl papildus zaudējumus, jo tagad jāmaksā citam cilvēkam, kas šo nolaidīgo mūrējumu jauks vaļā un pārmūrēs.

G Guntis 05.02.2016

a kas tieši ir jāpārtaisa ???

B bbonijs 03.02.2016

Nu re cik Jus tomer jauki pasniedzat-ja butu konstateta nolaidiba uzreiz!
Jus saja sudziba nevis nomelnojat meistaru vai ka vinu tur devet, bet gan savu (atvainojiet) bet tupumu!
Gadus vairakus atpakal pats nodarbojos ar celtniecibas darbiem, un pateikt varu tikai vienu, ka tie kas sudzas,nu vai vismaz sarakstija par mani, bija iedomajusies no sevis vairak neka speja pavilkt, pasutitaju lielaka kluda ir ka pret meistariem izturas bez cienas,es tev maksaju un tu davai vergo man tagad te.. un JAAA,tadam klientam nav ne mazakas velmes ko labu paveikt!
Pasutitaji iedomajas ka te man sturiti,te man m2 nokrasot,te parkrasot cita toni,te fliziti vienu,te rozetiti....utt. it ka sikums,bet laiku aiznem...maksat...PAR KO??? un ta vot beidzas Jusu remonts, nepabeigts,un katrs nakamais prasa 2x vai 3x dargak!
Gribat tapetes par 2 euro/m2 nu tad nesudzaties!
Un 80 euro par durtinu,cepeskrasns mainu un vel citiem darbiem.... piedod, es pat skatities nebrauktu.
Bet lai veicas!

M Murkšķītis 03.02.2016

komentē pusmuļķi... problēma tiešām ir tajā, ka prasa naudu, bet pamatotu zināšanu nav īsti gandrīz nevienam. To, ka saimniekam tiek radīti zaudējumi un jātērē laiks, lai vietā atrastu citu, šos materiālus jau vairs tikai ārā varēs izmest, plus jāmaksā par izjaukšanu un kur nu vēl laiks un neērtības, tas jau nekas, bet, ja nesamaksā, tad sākas pa nopietno. Bet piedodiet, par ko maksāt?
Kāda tev ieva pēda darīšana, ko normāls vīrietis māk un ko nemāk, viņam varbūt laika nav, ko bāz savu degunu privātajā dzīvē ne tur, te ir runa par lietišķu darījumu, vajag darbu un pakalpojumu x un par kvalitatīvi paveiktu tiek maksāts, ja ir kļūdas, tad tās strādniekam ir par savu naudu jālabo, vai jāsamaksā pārtaisīšana, plus jāsamaksā par radīto laika zudumu, neērtībām un citiem ar to saistītajiem zaudējumiem.

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 03.02.2016

ну ты интересный пассажир!
Чтоб предъявить претензии, должен быть документ! Договор!
Что же хозяин не пишет на себя жалобу!? Мол я вот не согласен платить государству ПВН (и другие налоги) и готов нарушить закон, Я против установленных строительных норм и поэтому не делаю проект, Я готов нарушить трудовое законодательство и нанимаю человека, который вместо отдыха работает сверхурочное время, я нарушаю правила гигиены и нормы защиты и не предоставляю моему человеку спецодежду!!!
Не пишите однобоко!!! (собрались умничать - так делай-те это рассмотрев разные аспекты). Иначе выглядите как женщины на рынке...

Inženieris 03.02.2016

Nav dūmu bez uguns! Ja esi tik padantisks un zinošs, ko tad pieņēmi darbu un par to samaksāji? Tad tev pretenziju nebija, vai arī pāri lūpai neko pārspļaut nevarēji?

Drīzāk cepiens par 80€!

H Haltuura 03.02.2016

Inženieri, kur tu esi izglītojies - vai palīgskolā? Kā to saprast - pieņēmi darbu? Vai tas nozīmē, ka es, samaksājot, uzreiz atsakos celt jebkādas pretenzijas, ja kļūdas atklāsies vēlāk? No kurienes tev šāda kropla izpratne par celtnieku darbu un absolūto vaļu bezatbildībai? No treknajiem gadiem? Ne visi var būt tik daudzpusīgi celtniecības lietu pārzinātāji (un nav arī jābūt), ka pieņemot darbu, uzreiz var zināt un pamanīt visu, kas nav kārtībā, ne jau velti līdzīgu sūdzību par celtnieku nolaidīgi paveiktu darbu, kas atklājas pēc laika, Latvijā ir tūkstošiem. Nolaidīgs darbs celtniecībā var atklāties kaut pēc gada vai pieciem - celtniecība nav pārtikas produkts, ko veikalā atpakaļ nepieņem. Arī veikalā, nopērkot visdažādākās preces, tām var parādīties defekti pēc pāris dienām - tāpēc jau ir garantija. Tāpat arī celtniekam ir jāatbild par padarīto darbu. Tu domā, ka katrs celtnieks bez jebkādas attiecīgās izglītības un sertifikāta Latvijā var atļauties būt kāda neaizskaramā persona, kas nemaksās nodokļus un otrā dienā pēc objekta nodošanas vairs ne par ko neatbildēs? Konsultējoties PTAC, es noskaidroju, ka šādiem un līdzīgiem blēžiem turpmāk ir jāmaksā tikai uz kontu, un tad nekur viņi neliksies, kad savas kļūdas nāksies labot, jo šobrīd šis blēdis atsakās pārmūrēt un tiek cauri sveikā tikai tāpēc, ka man neviena dokumenta, ko par viņa "meistardarbu" iesniegt PTACā. Ja kādam ir tik milzīga vēlme skaitīt naudu, varu saskaitīt - runa ir nevis par 80 eiro, bet gan par gandrīz divkāršu summu, ko dēļ šī blēža kopā būšu iztērējis, atkārtoti gādājot materiālus un algojot citu mūrnieku.

B bbonijs 04.02.2016

Tur jau ta lieta ka celtnieciba ir partikas produkts un pat vel sliktak!
Uzlime tapetes,saimnieku nepabridini ka nedrikst vert logu valja,ko vini izdara un nakamaja diena protams celtnieks ir idiots un halturikis jo visas tapetes ir atlimejusas!
Un piedodiet, bet ka Jus maksajat naudu un neredzejat un neparbaudijat vai ir limeni, vai ir pareizi,pienemat-samaksajat-nu tad nevainojat meistaru bet sevi ka nolaidigu pasutitaju.
Celtnieks-meistars atnak izdara darbu, Jus pienemat-samaksajat! ja pec paris dienam kaut kas Jums vairs neapmierina ta jau vairs nav meistara problema bet gan Jusu, un Jums nav tiesibu parmest par to ko Jus neredzejat.
Sagremojat un klusejat par savu stulbumu nevis meklejiet tagad vainu kaada!

H Haltuura 04.02.2016

Celtniekus, kuriem ir šāda attieksme pret darbu (ka tik jums samaksā, galvenais lai nepamana haltūru), būtu jāizskauž kā suga. Neesat jūs pelnījuši saņemt atalgojumu, augstākais, ko ar tādu attieksmi pret darbu var jums piedāvāt, ir rakt grāvi. Plīts pārmūrēšana nav kosmētiskais remonts, kur jāpielīmē pie sienas tapeti vai jāuzsmērē krāsu. Varbūt ar tādu pat attieksmi (ka tik pa gabalu labi izskatās) jūs uzstādat arī gāzes katlus, liekat jumtus, vai ievelkat elektrību? Un, kad kaut kas aizsvilsies vai gāzīsies mājā ūdens, ne par ko neatbildēsiet? Varbūt gribi teikt, ja manā vietā sagadīšanās pēc mājās būtu bijusi tikai sieviete, viņai arī, pieņemot darbu, jāskraida ar līmeņrādi? Saimniekam celtnieka vietā jāzin, kā jāmūrē? Varbūt vispār saimniekam viss jādara celtnieka vietā, galvenais, ka halturšķiks ir ieradies, par to jau viņam pienākas atalgojums? Nepaliec smieklīgs. Un, ja kas, netā, izrādās, ir apkopotas atalgojuma kategorijas celtniecībā - 80 eiro par pus dienu var prasīt augstākā līmeņa meistars, nevis prasts halturšķiks, kā tas izrādījās. Būtu interesanti uzzināt šeit komentējošo viedokli - cik un vai vispār kaut ko jūs būtu gatavi maksāt par šādi paveiktu darbu, vai jūs būtu sajūsmināti, ja jums pašiem reiz trāpītos šāds "meistars"?

B bbonijs 06.02.2016

Mani vairak uzjautrina cilveku domasana un citu cilveku nomelnosana-krapnieks , bledis utt., Ko tad apkrapa ? Jus tak pienemat darbu, Jus tak samaksajat! Jus nomelnojat sevi apkaunojot sevi par to ka pienemat,samaksajat un tagad nespejat pienemt to ka esat pienemis nekvalatativu darbu par 80 euro!
Pienemi,samaksaji, nu tad kluse, sudzeties varetu tada gadijuma ja butu samaksajis un darbs netiktu izdarits, tad ja cilveks butu krapnieks un bledis, bet tagad Jus nevieta apsudzat cilveku! Nu ja nu vienigi par to pazinojot parejiem ka meistars Dzintars nekvalatativi strada,tas butu OK, bet ne jau krapnieks, jo darbu tak savu vins izdarija,kuru Jus pienemat! Tatad vins nav krapnieks un bledis, bet vnk halturikis.

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 07.02.2016

Уважаемый! Разложу Вам по полочкам...
1) Мне - человеку с образованием (предположим) педагога - литература и русский язык необходимо восстановить работоспособность печи (дрова, брикеты)
2) Вы - человек со знанием, умением в кладке печи
3) МЫ (оба) договорились, что вы восстановите мою печь и сошлись в цене (80евро)

Результат - Вы чем-то позанимались пол дня, получили оговоренную сумму - но я не получил результат - рабочую печь. Это как я обязуюсь научить вас русскому языку, но научу Вас только - немцы , менты козлы, я тебя отъе***, а Вы будете говорить это и улыбаться думая что желаете доброго утра, приятного аппетита и спрашиваете сколько время! Связь улавливаете!?
КТО ВЫ???
(могу ответить простым русским языком - только боюсь это уже звучало)

B bbonijs 06.02.2016

Kaut gan nevaru ari nepiekrist, musdienas ir tadi celtnieki ka piem. cilveks kurs man skola macija vesturi man pienak klat un saka -sveiks kolegi :D sakuma domaju ka vins sajaucis, bet nee, skolotajs vesturnieks esot celtnieks :D jau divus gadus , nu piedod ja tads trapa tava majokli tad man ir zhel to cilveku, jo vestures zinasanas diez vai daudz palidzes eku buvnieciba vai remontos!

H Haltuura 06.02.2016

Nekā, ir gan tā ne tikai haltūra, bet arī blēdīšanās un krāpšana – uz tempa rēķina, jo, kvalitatīvi strādājot, tas būtu bijis darbs visai dienai par to pašu samaksu, kā sākumā arī biju domājis. Šim celtniekam jau, kā izrādās, ir bijušas problēmas ar samaksas saņemšanu dēļ pārlieku ātri padarīta darba, kas iespējams, atsaucies uz padarītā darba kvalitāti (tas atrodams šajā lapā sūdzības par kādu Aigaru Narogu komentāros), tā kā šis acīmredzot nav pirmais gadījums. Kā viens cilvēks tās sūdzības komentāros šo celtnieku reklamējis: „vins varot uzmuret 6 kubus pa dienu, un visu maju pa nedelu, baigais caklais calis”. Būtu zinājis, ka sūdzībās ir šāda informācija, noteikti būtu meklējis citu meistaru, jo jau izsenis zinu, ka no šādiem ātrmūrētājiem visi turās pa gabalu.

ā ārijs 09.02.2016

Kur to plīti var apskatīt?

H Haltuura 10.02.2016

tā kā, spriežot pēc tavas agrākās žēlošanās sūdzības par nemaksāšanu Francijā, tu visdrīzāk pats esi šis halturšķiks, tad to plīti varēji apskatīt gan dienā, kad noblēdījies un savāci naudu par šo viltus darbu, gan dienā, kad atsaucu tevi apskatīties šo šedevru vēlreiz, un atteicies to labot. tavs viltus meistardarbs ir jau pārmūrēts, tā kā nāksies vien sadzīvot ar šo sūdzību.

B bbonijs 10.02.2016

Tada tiem Latviesiem ta daba- noperkam MAXIMA akcijas/nocenoto preci, atnak majas un sudzamies par visu MAXIMU, bet ja ta padoma, tad ir brivs tirgus, nevienu ar varu nepiezpiez tak pirkt TO konkretu preci vai lugt tiesi ta cilveka pakalpojumu, un var but uzskati man nesakrit ar LV dzivojosajiem, bet ja esam sanemusi pakalpojumu par kuru esam noreikinajusies, nevis avansa iemaksajusi, tad vairs nav par ko sudzeties!
Labi, lai jau vins tur ir drankigs murnieks utt., bet sudzibai butu pamats ja tu konkreti teiktu ka vot sitais tarps no manis panema avansu-atnaca un sudigi uztaisija, tad butu par ko sudzeties!
Ja tev ir auto- tu tak nesac celt breku mazgatava pirms tev ir nomazgats auto, bet pec mazgasanas kad jamaksa,tu tak nevari vainot mazgatavu pie taa ka pec 100 km tev atkal masina netira?! Vai ari es kludos, bet nu ja es kludos un musu tauta tomer tada ir, tad man nav brinums ka vina izmirst!

L labsdarbinieks 14.02.2016

Nesmukums par tādiem amata brāļiem.Bet te nu mums ir uzskatāms piemērs par to kas notiekas celtniecībā.Mūsu profiņi un sakarīgākie amata brāļi strādā ārzemēs,izņemot retus gadījumus.Un vis viena iemesla dēļ-visus šos gadus celtnieki ir uzskatīti par haltūriķiem un vieglas naudas tīkotājiem,tātad-no respekt.Nu ja,un kamdēļ celtniekam maksāt par darbu,ja vēl ir tādas profesijas kā piem.juristi,tiesneši un tml.Un tas nekas ka celtnieks lai nopelnītu vairāk strādāja virstundas un piestrādāja haltūras.Protams neiztika bez melnajām avēm,bet tādu salīdzinot ar šobrīdi bij kā nakts pret dienu.Nu lūk Jums arī iznākums.Ja vēlaties labi paveiktu darbu,meklējiet meistarus caur zināmiem avotiem-tas ir viens,otrs-pat neoficāli starp pusēm tiek slēgts līgums uz papīra(kas jau savā ziņā ir kautkāds garants).Un beigu beigās par darbu ir jāmaksā.Tā summiņa par ko minējāt visai dienai ir smieklīgi maziņa,kur nu vēl krāšņu mūrniekam.Un kurš teicis ka atalgojuma samaksa kategorijās Latvijā ir adekvāta?Bez tam,kāpēc netika izsaukts augstākā līmeņa meistars?Darbs tak atbildīgs ja reiz runa par krāsniņu.Atbildi varu pateikt priekšā-doma bija par to,ka tik varētu mazāk samaksāt par darbu,bet izpildi tak vēlējušies esat augstu...Un-ir vēl mums tomēr arī celtnieki bez visiem sertifikātiem un attiecīgajām izglītībām.Jo viņu izglītība ir iegūta gados un viņu sertifikāts ir viņu attieksme pret veicamo darbu.
Visu cieņu.

H Haltuura 15.02.2016

Labais darbiniek, patiešām, par darbu ir jāmaksā, ja tas ir darbs, kas ir padarīts, nevis darba imitācija. Kāda man daļa, ko tu uzskati par adekvātu vai neadekvātu atalgojumu Latvijā? Neviens Latvijā nepelna tik, cik būtu adekvāti, ja neesi pamanījis. Ja tu veiksi šādu visprimitīvāko mūrniecības darbu - ieķellēsi 5 ķieģeļus un pāris dzelžus pa 80 eiro, turklāt vēl pavirši un nolaidīgi, realitātē nevienam tavs darbs nebūs vajadzīgs, un atradīsies cits, kas to tavā vietā izdarīs lētāk un kvalitatīvāk. Turklāt, ja tavu nolaidību atklās laicīgi, varbūt nesaņemsi vispār nekādu atalgojumu. Un tad tu varēsi strādāt ārzemēs, kur tev darba devējs skatīsies uz pirkstiem cauru dienu, ko turpmāk centīšos darīt arī es, kad vēl nāksies algot kādu svešu “meistaru”. Jā, un patiešām, ir labi krāšņu mūrnieki arī bez izglītības, tikai tas, ko gribēju saukt šī halturšķika vietā, bija ilgstoši aizņemts. Jā, tas meistars ir mūrējis arī ļoti dārgus kamīnus, turklāt ne tos primitīvākos, un tagad, kad atnāca un pārmūrēja šī halturšķika blēdību, skaidri pateica, ka tāds darba apjoms tik nolaidīgā izpildījumā nevarēja maksāt vairāk par kādiem 20-30 eiro. Un tava iedomātā atbilde ir idiotiska – man bija doma nevis meklēt lētāko meistaru, bet gan sakarīgāko no tiem, ko man vairāki cilvēki ieteica, rēķinoties ar to, ka tas būs dārgākais variants, taču izrādījās, ka tas ir prasts blēdis un halturšķiks, kas par visdārgāko samaksu darbu padara viszemākajā kvalitātē. Ne velti forumos daudzi, kas būvējas, raksta, ka dārgākos piedāvājumus atmet pirmos, un taisnība viņiem ir – nekaunīgai mantkārībai nav nekā kopīga ar darba tikumu.

Inženieris 11.03.2016

No pieredzes:
Labs klients parasti atrod labus meistarus!
Klients neveiksminieks vai kapeikp***js, neapmierinātais ar dzīvi , dabū tādus meistarus, kas ir līdzīgi viņam. To neizdomāju es, tā ir likumsakarība. Izdariet secinājumus paši!