BKUS - Dr.Pivņenko

Labdien.

Bijām februārī ar bērnu pie dr.Tērauda uz konsultāciju, dakteris apskatot, secināja, ka jāņem ārā adenoīdi. Tika arī apspriests mandeļu lielums, ka nepieciešams samazināt, lai nakti, guļot būtu pietiekama skābekļa piegāde. Pirms operācijas no ģimenes ārsta saņēmām nosūtījumu adetonomijai, es ar biju jau piemirsusi par mandelēm. Ieradāmies uz plānveida operāciju. Tērauda vietā dr. Pivņenko, pirms operācijas apskate, nepārrunājot ar vecākiem, kas tiks darīts ar bērnu. Pēc operācijas uz īsu brīdi bija palātā, jo bērns sāka trakot aiz sāpēm un tika iedotas zāles. Neatnāca aprunāties ar vecākiem par operācijas norisi, par atveseļošanās periodu. Māsiņas tik iedeva pēcoperācijas perioda procedūras.

Vislielākais pārsteigums bija, kad vienu vakaru bērnam bija 37.00 temp., iedomājos paskatīties mandeles - a, tur 2, pēc izskata, strutojoši punkti... Nosūtījums taču bija uz adetonomiju, vai nav dakterim jāpārrunā ar vecākiem šī nesakritība starp ģim.ārsta nosūtījumu un konsultācijas ierakstiem žurnālā?

Ieteikums vecākiem - akli neuzticēties dakteriem, labāk 7 x nomērīt un 1 x nogriezt.

B Beta 21.06.2013

Par mandelēm (tām, kas kaklā) nosūtījumā nebija runāts, mandeles latīniskā sakne ir "tonsil-". Adenotomija attiecas tikai uz adenoīdu operāciju. Nesaskatu nesakritību starp nosūtījumā rakstīto un paveikto.