www.sudzibas.lv Bambino atrakcijas Šausmīga izturēšanās pret darbiniekiem-skolēniem.

Bambino Sia atrakcijas - Šausmīga izturēšanās pret darbiniekiem-skolēniem.

Uzņēmuma Bambino atrakcijas vadītāja Dace Zīriņa skolēnu vasaras darba ietvaros nodarbina daudzus nepilngadīgos. Taču Dace Zīriņas un viņas vīra izturēšanās pret darbiniekiem ir vienkārši drausmīgi prasta un zemiska. Skolēni regulāri tiek rupji nolamāti, nodarbināti ārpus līgumā noteiktā darba laika, arī vēlās vakara stundās, nerēķinoties kā jaunietis pēc tam tiks mājās, nodarbināti arī privātmājas jaunbūvē, kas protams nav atrunāts līgumā. Kurš iebilst vai mēģina iesaistīt vecākus situācijas risināšanā atkal tiek nolamāts vai pat saņem draudus par fizisku izrēķināšanos. Arī darba drošības instruktāža tiek novadīta tikai ,,ķeksīša pēc,, kad nostrādāts jau pusmēnesis. Vispretīgākais ir tas, ka vadītāja tēlo labiņo savu klientu - mazu bērnu vecāku acīs, kuri nezin šīs aizkulises. Kauns par Daces Zīriņas un viņas vīra zemo inteliģenci, kuri savu biznesu veido skolēnu vasaras darbu, jo skolēni jau neprot vai baidās sevi aizstāvēt. Neiesaku nevienam vecākam laist savu jaunieti strādāt vasarā šajā iestādē.

V

D Dace Zirina 02.07.2017

Paldies par atsauksmi. Darba devēji vienmēr būs sliktie un paši nelabie. Bet, kad skolēns, piedodied, jau pieaudzis puisis, kuram mēneša laikā vēl joprojām nav skaidrs kā izrullēt pareizi pagarinātāju, kā arī nerunāsim pat par nevīžīgu izturēšanos pret uzņēmuma inventāru, ka mums pašiem jau vairs nav spēka apmācīt cilvēku, kuram nekas tālāk par ausīm neaiziet, tad jau arī paaugstinam balsi. Jauns inventārs tika saplēsts jau pirmajās darba dienās, par ko mēs pievērām acis, inventāra remonts nebija lēts, ko pat no algas varam atvilkt, bet mēs to nedarām.
Par vēlajām darba stundām mēs brīdinājām, ka darbs nereti iekritīs vakara maiņās - kas ir līdz plkst. 22:00, lēni pildot darbu, darbs arī dažreiz ievelkas. Mēnesī skolēni strādā pat mazāk par minimālo slodzi, kaut arī maksājam par minimālo slodzi. Dienās, kad nav publiski pasākumi skolēni strādā tikai 4 vai 5h dienā. Ir dienas, kad ir pasākumi, tad dalās maiņās, tad iekrīt arī vakara maiņas. Neliekam strādāt vairāk par minimālajām stundām mēnesī, pat tās skolēniem nesanāk nostrādāt visa mēneša garumā, jo mūsu darbība ir ļoti atkarīga no laikapstākļiem. Vai Jums labāk patiku, ka mēs liktu skolēniem strādāt zem lietus? Vai tomēr labāk piedāvāt nenostrādātās stundas atstrādāt saulainās dienās?
Vecāki paši izlaiž savus bērnus, kuri pat nemāk zāli grābt! šeit tomēr tā alga ir jānopelna, neliekam darīt neko pārdabisku. Kā arī skolēni tukšās dienās spēlē ārā kārtis un paši izklaidējas atrakcijās, bet kad jau nekaunīgi saka, ka nenāks uz darbu un neatstrādās trūkstošās stundas, jo savas tiesības zina labāk nekā visi pārējie un kavētas dienas ir gandrīz uz ceturtdaļu mēneša - tad jau ceļ pretenzijas, ka liekam strādāt virsstundas, jo mēs vēlamies lai ir godīgi salīdzinājumā ar čaklākiem skolēniem, kuri ir godīgi nostrādājuši savu slodzi mēnesī! Kāpēc Jūs necēlāt pretenzijas, kad skolēns tiek palaists mājās ātrāk no darba pēc 4h nostradātām 7h vietā? Tad tas bija viss kārtībā? Kad dodam brīvas dienas, neprasot papildus paskaidrojumus!? Mēs vienmēr bijām pretīmnākoši, tikai tagad, kad prasām, lai trūkstošās stundas skolēns tomēr nostrādā, tad ceļ pretenzijas un izdomā apmelojumus mums. Un par nodarbināšanu privātmājas jaunbūvē - aizvedām puišus uz 1h pārvest granti no vienas vietas uz otru vietu, lai puišiem ir arī ieskats, kā citi pelna naudu. Līgumā mums ir punkts pie darba pienākumu apraksta, ka "Lai nodrošinātu pilnu slodzi, darba pienākumos ietilps arī citi uzdevumi pēc tiešā vadītāja rīkojumiem". Nevajag mūs nepamatoti vainot, atnāciet kādu dienu un paskataties ko Jūsu dēls darbā dara - spēlē telefonu, nevīžīgi izturas pret darba inventāru, kaut vai mācām un rādam vairākas reizes kas un kā jādara, bet citiem - tieši Jūsu dēlam, laikam pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā! tomēr šeit neviens neauklēsies, darbs paliek darbs. Visdrīzāk es ieteiktu pārējiem darba devējiem un izvairīties darbā ņemt šo puisi - Tomassu Neussu Lucu, ja nevēlaties liekas galvassāpes un leikus tēriņus par saplēstu inventāru.
Padoms vecākiem, es arī audzinu dēlu, un vēlos, lai viņš izaug kārtīgs, strādīgs un godīgs vīrietis, arī Jums iesaku, audziniet savus dēlus kārtīgi, lai jau aprod ar dzīvi un kārtību laicīgi, nevis līdz 17 gadiem aiz dēliņa noslaucīt muti pēc pusdienām!
Ar cieņu,
Dace Zīriņa

V Vasara74 04.07.2017

Jā, jocīgi gan ka Tomass, kurš no bērnības kā vecākais dēls tik daudz palīdz mūsu piemājas saimniecībā, ļoti labi mācās un sporto, nokļūstot pie Jums kļuva pēkšņi tik bezatbildīgs... Cik labi gan Jūs protat melot! Jāspodrina taču savas firmiņas vārds. Nez vai vēl tie divi puiši kā Marts un Vladislavs arī neko neprata, ka arī viņus regulāri lamāja? Bet lai jau tas paliek uz Jūsu sirdsapziņu. Cerams vismaz ka citiem skolēniem jūlijā un augustā no Jūsu izgājieniem nebūs jācieš.

L Laffan 24.07.2017

Var uzrakstīt uz valsts darba inspekciju par šo problēmu.

S sLine 11.06.2018

Dislike tev sejā.

S sLine 11.06.2018

ej pati celt mājas nevis liec citiem to darīt.

R Ramona Grāvelsīne 25.09.2020
Darbavieta

Drausmīga darba vieta, nevienam neiesaku. Pret darbiniekiem, animatoriem izturas kā pret kājslauķiem vadība. Pretīgi.
It īpaši administratores.

S Sudzibas.lv Admin 15.10.2021