www.sudzibas.lv Baložu Vidusskola Skola ar Lieliem Mīnusiem

Baložu Vidusskola - Skola ar Lieliem Mīnusiem

Sveiki, šajā sūdzībā nedaudz pastāstīšu par Baložu vidusskolu. Baložu VSK, kā skola ir salīdzinoši laba, ir jaunais korpuss (Diemžēl nav pabeigts) skolā ir arī ļoti daudz iespēju, dažādi interešu pulciņi, laba ēdnīca, sporta zāle, atjaunoti kabineti, kā arī gandrīz visos kabinetos ir projektori, interaktīvās tāfeles. Skola arī piedalās starptautiskos projektos un skolēni ceļo uz ārzemēm skolas projektos. Viss jau liekas baigi labi, bet ir arī tumšā puse kuru uzzināt var tikai mācoties skolā jo no malas to redzēt nevar...
Uzrakstīšu vairākus pārkāpumus un lietas kurām tā nevajadzētu būt.
*Skolas jaunā korpusa ģērbtuves kuras tika uzceltas tikai pirms kādiem 4 gadiem jau ir drausmīgā stāvoklī - Tualetes durvīm vienkārši nav slēdzenes, tātad ejot uz tualeti durvis nevar aizslēgt, tā jau ir apmēram gadu, skolas personāls to zin, bet diemžēl nerīkojas...
No ģērbtuvju sienām nāk nost krāsa, sienas drūp.
Logi arī ir sabojāti, saplēsti.

* Skolā ir darbinieki kuri pielieto spēku pret citiem skolēniem, pagrūžot bērnus, iesitot ar pildspalvu līdz asinīm, paraujot aiz kapuces un vēlāk viss kakls ir sarkans un sāp, ir bijis gadījums kad skolotājs/a salauž dārgu bērna telefonu kura remontam vajag ~500€ un skolas personāla vārdi "Tu nevari pierādīt, ka skolotājs/a to salauza". Par šo skolotāju jau tika ziņots skolas sociālajam darbiniekam pirms 2 gadiem, tika teikts, ka tas mainīsies. 2 gadu laikā nekas nav mainījies...

* Cits skolotājs/a māca pēc "padomju" metodēm, ieejot stundā ir obligāti jāsasveicinās sakot "labdien, labrīt" ja pasaka "sveiki" tad nākas atvainoties, iet ārā no klases un apsolīt, ka tā vairs neatkārtosies, stundā jāsēž ar taisnu muguru, ja telefonam nav izslēgta skaņa un atnāk īsziņa jāklausās, kā skolotājs/a bļauj uz to bērnu, nedrīgst sarunāties ar blakus sēdošo. Ja skolotājs/a jautā jautājumu par tēmu un bērns uz to nevar atbildēt vai atbild nepareizi ir jāstāv kājās kautvai visu stundu kamēŗ izdomās pareizo atbildi, tas pats ja ir nepareizi mājasdarbi. Ja kāds izdara to, ko skolotājs/a nav atļāvis/usi piemēram pasaka, ko smieklīgu, izmet atkritumu tvertnē papīru ja ir blakus solam vai ja paņem ēdienu/dzērienu tad ir bijuši vairāki gadījumi, ka skolotāja iepļaukā skolēnu.

* Skolas gadatirgū ir jāpārdod paša taisītas lietas, ja nav paša taisīta jācer, ka esi labās attiecībās ar mācību pārzini, ja ne tad - prom no šejienes. Tātad ja bērns tirgo, kautko kas nav paša taisīts tad ja bērns ir labās attiecībās ar mācību daļas vadītāju tad viņa arī atļauj pārdot savu preci, bet ja tu neesi labās attiecībās ar mācību daļas vadītāju tad pie tevis pienāks un pateiks - prom no šejienes.

* Zēnu mājturības apstākļi arī ir diezgan slikti, zāģi tiek izmantoti jau vismaz 3 gadus, visi ir sabojāti, nav iespējams neko sazāģēt, tiek iepirkti lētākie dēļi, kuri vienkārši ir tik trausli, slikti, ka viņus var locīt ar rokām, smilšpapīrs, naglas, skrūves, līme - šīs elementārās lietas ļoti bieži nav pieejamas, kā arī finieru zāģi.

*Sākumskolā ir skolotāji kuri uz olimpiādēm sūta nevis tos kuri vēlas,bet visus 4 sākumskolas gadus sūta vienus un tos pašus bērnus "gudrākos".

*Stundās bieži uz bērniem tiek bļauts, jo īpaši par sīkumiem, ir vairāki skolotāji, kuri stundu laikā nelaiž uz tualetēm - ir jāparāda zīme, ka bērns ir slims ar urīnpūsli, tad laidīšot.

*Ļoti liels pārkāpums ir skolas autobusā, no rītiem un pēc skolām tas izvadā bērnus. Uz skolu kurā mācās pāri 500 bērniem ir 1 autobuss kurā arī visiem ir jāsalien. Jo īpaši no rītiem skolas autobuss ir pārbāzts ar bērniem, nekur nav vietu, bērniem pat ir jāiet vadītāja kabīnē lai visi tiktu autobusā, ar autobusu tiek pārvadāts ap 2 reizēm vairāk bērnu nekā tas ir atļauts. Tas jau diemžēl arī ir kādus 2 gadus un nekas nemainās....

Diemžēl par visām šīm lietām skolas vadība ir informēta, bet acīm redzot viņi nesaskata tur nekādus pārkāpumus.
Paldies.

T Tong Po 29.09.2016

Nu, izņemot to ierakstu par skolotāju, manuprāt, viss ko Tu sarakstīji runā tikai par labu skolai! Manuprāt, ir tikai pareizi,ja skolā skolēniem joprojām māca ievērot kārtību, disciplīnu un pieklājību. Principā elementāras pamatlietas, kas bieži vien skolās izpaliek, iespējams, dažu "pārgudru" vecāku dēļ.

Hussein Al Fajr 29.09.2016

Paldies, ka izteicāt savu viedokli.

K Kārpa1988 30.09.2016

Es nesaprotu.. Nesaprotu kāpēc ir par to jāraksta sūdzība.
tā kā ieraksts ir garš tad arī savu atbildi mēģināšu salikt pa punktiem, lai pārredzamāk:
*Zēnu mājturības projekts varētu būt uztaisīt koka aiztaisāmo tualetei, problēma atrisināta. Priecājies, ka Tavā skolā vispār ir normāla mājturība, man bija viss tikai no papīra un šķērēm. Esi mēģinājis uztaisīt koka karoti no papīra un šķērēm? Sliktākais koks tam nestāv klāt.

*Ja bērnam ir telefons, kura remonts maksā 500Eur, tad tur kaut kas nav kārtībā ar pašu bērnu vai viņa vecākiem, jo ja varēja atļauties tādu telefonu (pieļauju, ka pats telefons maksā pāris tūkstūšus, ja remonts tik dārgs :) Tad kādā sakarā vecāki kaut ko raud par to? Tās taču salīdzinoši ir kapeikas.

*Priecājies, ka Jums ir autobuss, nepatīk, ej ar kājām.

*Pārējie punkti ir normālas pieklājības normas, ja tas liekas pārāk daudz prasīts, tad varbūt tomēr tā nav skolas vaina.

Hussein Al Fajr 06.10.2016

Ja bērns vasarā strādā un pelna naudu tas nozīmē, ka ar bērnu kas nav kārtībā? Bērns strādāja vasarā, un krāja naudu savam Samsung galaxy S6 un nekādi vecāki viņam to nepirka tāpēc arī pašam bij jāmaksā par remontu.

Z zimba 30.09.2016

ak dievs, kas tā par skolu! Es vēlos lai mani abi bērnu tur mācītos.. tik reti, kur ieaudzina to pašu: Labdien, labrīt!! Tu vēl skuķene nezini, kas ir "padomju metodes", kad ar lineālu sita pa rokām, ja biji kreilis..

*katrā skolu gadatirgū vajag pārdot savu, ja nekā tev nebija, dabūji 2nieku

*manā amatmācības stundā, zāģis paši pirkām..

bļin ko tu čīksti, kāds ucuks tev 2nieku ielika? :D varu tevi pamierināt, šitie skolu gadi ir vieglākais tavas dzīves posms.. ja turpināsi šitā činkstēt, tad dzīvē nekas vairak par tizlu lohu un deģenerātu nekļūsi... skolotāji tev mēģina cieņu ieaudzināt, bet tu kā sīks skuķens raksti sūdzībās.lv :D

S swizz 30.09.2016

Šo tekstu varētu paskaidrot? Savādāk šeit esat pretrunā ar sevi. Uz olimpiādēm nekad nav sūtīti tie kas vēlās, bet sūta spējīgākos, un ko lai padara ka gadiem ejot nav konkurences.

Par telefona remontu runājot, lūdzu tad miniet konkrēti kas tas ir par telefonu? Nezinu nevienu telefonu kam būtu tik dārgs remonts ja vien tas nav Vertu. Visiem pārējiem tā gandrīz jau ir jauna telefona cena. Pat priekšpēdējo iphone neremontē bet par 250EUR apmaiņā izdod jaunu, ja ir fiziski bojājumi.

Tāpēc lūdzu objektīvu kritiku pret skolu, nemēģinot piepušķot sev par labu.

Hussein Al Fajr 30.09.2016

Samsung galaxy S6 edge
Mātes plates maiņa, stikla maiņa un korpusa iztaisnošana. Tas maksāja ap 500 eur.

K Kārpa1988 30.09.2016

Vai es saožu deģenerāciju gaisā? :)
Jā, laikam saožu gan.
https://www.salidzini.lv/search.php?q=samsung+galaxy+s6+edge vari iedot šo tam nabagam, saki, ka izdevīgāk nopirkt jaunu, nevis taisnot korpusu, pirmo reizi dzirdu, ka to dara vispār. Baterijas hermētiskumu nav jāpārbauda? :)

U unkai 05.10.2016

Pati màcìjos tajà skolà un nekad pa visiem gadiem ne es, ne mani vecàki, vai citi nav sùdzèjuśies par kaut kàdiem pazemojumiem, rokas pacelśanu utt. Varu teikt ka skolotàji kas bija man, bija superìga un centàs palìdzèt it visà. Jeb kurà skolà ir kaut kàdas nepilnìbas, bet ja tas tik ļoti skar vecàkus, kàpèc paśiem neaiziet un nesalabot, lai bèrnam bùtu komforts?!?!

Hussein Al Fajr 07.10.2016

Man arī daudzi pazīstami cilvēki ir mācījušies BVSK, protams kādreiz bij savādāk. Šobrīd pasaule attīstās, noteikumi mainās, vienmēr ir kādas problēmas, bet protams visu var labot, tāds ir arī šīs sūzības mērķis.

V Vardulēns 06.10.2016

Principā skolai nav ne vainas. Direktore laba kā cilvēks, bet kā vadītāja - so, so, lai gan cenšas. Man šķiet, ka nav pietiekami stingra pret tām učenēm. Nu kā var par mācību pārzini ielikt skolotāju, kurai ir visai aprobežotas pedagoģiskās dotības? A varbūt pareizi - "noņēma no trases", jo kā skolotāja šamā bija nekāda, iedomīga (bet nu liela druška direktorei), neko prātīgu nespēja iemācīt, tik vien kā divus pirkstus vicināt par savu "kruto" kabinetu. Daudzi skolotāji ir ok. Besī ārā, ka skolotājas bieži kavē stundas, mācību laikā dažkārt iet pat atvaļinājumos. Vai tad nepietiek ar tiem diviem vasaras mēnešiem? Mums pēc tam naprižonka. Pēdējā laikā šķiet, ka administrācijas dēļ izveidojusies nelabvēlīga gaisotne, kā dēļ vairāki labi skolotāji iespējams ir aizgājuši strādāt citur. Tā kā skolā pārsvarā strādā pedagoģes, tad nav jau viegli savaldīt to sieviešu kolektīvu. Dažubrīd intrigas kā seriālā :). Bet neskatoties uz to, ka skolā mācās dažādu tautību bērni, konflikti ir par šo tēmu praktiski nav. Tas forši.

Hussein Al Fajr 07.10.2016

Piekrītu, diemžēl jau no šī gada dažas skolotājas ir aizgājušas prom...

N Niksons455 23.05.2017

Izmaiņas skolas vadošajā personālā labumu nav devušas. Bardaks tikai ir pieaudzis. Informācijas apmaiņa starp vadošo personālu un skolotājiem ir vāja, tāpat kā mācību procesa plānošana. Žēl noklausīties.

A aina_a 09.10.2016

Rakstu, ka nu jau bijušo skolēnu mamma. Manējie jau skolu pabeiguši, otrs pēc 6.klases iestājās ģimnāzijā. Mazliet aizvainojoši lasīt šādu komentāru par skolotāju, kurai pateicoties, mans bērns tika uzņemts SB klasē ģimnāzijā. Mans viedoklis drīzāk būtu, ka tā ir Skolotāja ar lielo burtu. Ko gan nevarētu teikt par iepriekšējā komentāra rakstītāju - apšaubāma inteliģences līmeņa personu, spriežot pēc rakstītā (naprižonka, druška, učenes).... Rakstītais drīzāk izklausās pēc nepamatoti pārāk pašpārliecināta, bet kaut kādā ziņā aizvainota cilvēka monologa. Bet tā jau ir- ja cilvēks ir muļķis, tas vēl nav nekas, bet, ja muļķis ar iniciatīvu- tad ir traki. Bet lai nu viņam veicas.
Ar apbrīnu vienmēr esmu skatījusies uz skolas direktori. Viņas miers, bet reizē stingrā nostāja, Baložu skolu ir padarījusi par to, kas tā ir šodien. Esmu sekojusi līdz skolas pārmaiņām un, manuprāt, tās ir tikai pozitīvas.
Par savstarpējām intrigām skolotāju starpā neņemos spriest, bet tās jau ir visos kolektīvos, kuros pārsvarā strādā sievietes. Skolotāju maiņa skolā ir bijusi, taču tā nekad nav bijusi tāda, kas ietekmētu izglītošanās procesu un nekad nav bijusi kampaņveidīga. Neticu, ka šobrīd ir savādāk.
Ir daudz skolotāju, kuras mani bērni atceras tikai ar labu vārdu un kuras skolā strādā vēl šodien.
Novēlu Baložu vidusskolai, skolotājiem un skolēniem panākumus arī turpmāk!

Hussein Al Fajr 09.10.2016

Paldies!

I Irena Bundure 13.01.2019

Kas attiecas uz Baložu vidusskolas "nomelnošanu", tad šajā visā "stāstā" varbūt MAZLETIŅ taisnība ir tā,par GAR
DEROBĒM.

S Swish 13.01.2019

Runājot par Baložu vidusskolu.Lielākā daļa nav patiesība.Par ģērbtuvēm ir patiesība tikai mazākā daļa.Durvis un logi,bet sienas.Sienām nav nekādas vainas.Tomēr runājot par skolotāju kas bērnam sabojāja telefonu un fiziski aizskāra par to es neko nezinu,bet ja nu tā būtu tad mūsu ļoti labā direktore Vita Broka un sociālā darbiniece Inga Boša kā arī citi skolas darbinieki būtu rīkojušies.

M Mārīte Eglīte 02.06.2019

Maa**
Baložu vidusskola ir laba skola.Mana mazmeita tur mācās,un par skolotājiem man ir sakāmi tikai labi vārdi.Nomelnotājai patiktu nepieklājīga attieksme pret skolotājiem,tā es saprotu.Tātad,viņas bērnam jāpaceļ sava pakaļa(atvainojos) no sola,lai sasveicinātos ar skolotājiem. Jā,tas nu gan ir ārprāts!Ja vecāki nemāca pieklājību,tad skolotājam tā jāmāca.Ja viņas lolojums netraucētu stundu,spēlējoties un zvanot ar savu dārgo mobilo,tad skolotājs neaizrādītu.Skolotājam jādara savs darbs,bet daži tādi smurguļi ar savu pārākuma apziņu , vecāku izlutināti,neļauj skolotājam strādāt,līdz ar to pārējiem bērniem,kas gribētu mācīties,apgūt zināšanas.
Saplēstas lietas skolā?Tās plēš tikai tie pārlutinātie memmes dēliņi,kādus šādas vīzdegunīgas mātes izaudzinājušas.